Goście ze Szwajcarii na budowie Centrum Komunikacyjnego

DWORZEC 370 DWORZEC 388DWORZEC 260 DWORZEC 476DWORZEC 126DWORZEC 127 DWORZEC 339DWORZEC 056DWORZEC 041DWORZEC 058

Symboliczne „wbicie pierwszej łopaty” urozmaiciło wizytę szwajcarskich gości, którzy wizytowali dzisiaj budowę Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Oprócz prezentacji założeń projektu, obejrzeli oni również plac budowy i obecną infrastrukturę stacji w Legionowie.

Wizyta w Legionowie jest częścią wizyty delegacji szwajcarskiej organizowanej przez Ambasadę Szwajcarską w Polsce. Legionowo okazało się atrakcyjnym miejscem do zwiedzania, gdyż właśnie tutaj realizowana jest inwestycja, jedna z czterech dofinansowanych przez  Szwajcarsko-Polski Program Współpracy w województwie mazowieckim. W programie wizyty goście odbyli spotkanie z władzami miasta i powiatu, podczas którego zaprezentowane zostały główne założenia projektu Centrum Komunikacyjnego w Legionowie, a następnie wzięli udział w uroczystości „wbicia pierwszej łopaty” na terenie budowy. Była to również okazja do zapoznania się z aktualną infrastrukturą stacji Legionowo.

W skład delegacji szwajcarskiej weszli przedstawiciele agencji rządowej ds. ekonomicznych  Szwajcarii, Ambasady Szwajcarii w Polsce oraz Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy:

  • Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Nauki i Badań (WBF)
  • Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii w Polsce
  • Hugo Bruggmann, Dyrektor Sekcji ds. pomocy szwajcarskiej rozszerzonej Unii Europejskiej, Sekretariat Stanu ds. ekonomicznych (SECO) przy Federalnym Departamencie ds. ekonomicznych
  • Chantal Moser, Dyrektor ds. ekonomicznych w Ambasadzie Szwajcarii w Polsce
  • Roland Python, Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
  • Tony Moré, Dyrektor Sekcji ds. Europy, Sekretariat Stanu ds. ekonomicznych (SECO) przy Federalnym Departamencie ds. ekonomicznych.

Delegacja zapoznała się z aktualnym stanem realizacji inwestycji, utrudnieniami spowodowanymi pozostałościami po budynkach koszarowych po stronie osiedla Piaski oraz historią legionowskiego dworca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.