Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Frgament boiska, kilku piłkarzy i kibice podczas meczu piłki ręcznej

Data dodania: 11 kwietnia 2024

W minionym tygodniu (6 kwietnia) Zepter KPR Legionowo podejmował na swoim terenie Corotop Gwardię Opole w ramach pierwszej kolejki grupy spadkowej.

Cofnij

I Połowa

Wynik spotkania otworzył Adam Laskowski, a chwilę później Andrzej Widomski. Po kilku nieudanych akcji z obu stron goście wyszli na prowadzenie 2:4 w 8 minucie. Chwile później obie drużyny dostały kary 2 minutowe Kamil CIok i Antoni Łangowski.  Opolanie zdecydowanie lepiej wykorzystali opolanie wygrywając ten fragment 2:0. Gospodarze w tym momencie mieli wyraźny problem w ataku dzięki czemu Opolanie zdobywają kolejne bramki prowadząc 3:8 w 10 minucie. Na te problemy trener Michał Prątnicki wykosztuje swój pierwszy czas w meczu. Po pierwszym kwadransie wynik 4:9. Jakub Ałaj popisuje się świetnymi interwencjami w bramce i trzyma wynik od kilku minut 5:10.  Niemoc legionowian nadal trwa a goście odjeżdżają na 8 bramkowe prowadzenie w 21 minucie. Kapitalna gra w obronie opolan sprawia, że mogą grać w ataku kontrą  i prowadzą 3 minuty do końca pierwszej połowie 8:16.
Przy wyniku 8:17 Bartosz Jurecki postanowił wziąć czas co nie przełożyło się na kolejna bramkę dla opolan. W ostatniej akcji pierwszej połowy legionowianom udało się jeszcze wykorzystać rzut karny. Po pierwszej połowie pochwalić należy Łangowskiego, Jakuba Ałaja oraz Mateusza Wojdana, zaś u legionowian Kamila Cioka, który dwoił się i troił. Po pierwszej połowie prowadzą goście 9:17.

II Połowa

Wynik drugiej połowy otworzył Janusz Wandzel rzucając z koła, a Filip Fąfara dostaje dwu minutową karę. Casper Liljestrand popisuje się dwoma efektownymi interwencjami lecz legionowianie nie wykorzystują tego popełniając błąd za błędem w ataku. Świetna dyspozycja obrony i bramki sprawia, że Gwardia gra głownie z kontry Michał Prątnicki wykorzystuje kolejny czas przy wyniku 9:20 dla gości.
W 39 minucie na boisku pojawił się Adam Malcher broniąc rzut karny Michała Klapki. Legionowianie nadal próbowali odwrócić losy spotkania lecz Jakub Ałaj nadal świetnie spisywał się w bramce mając w 45 minucie ponad 50% skuteczności. W 49  minucie goście prowadzili już 13 bramkami. W 52 minucie opolanie grali w podwójnym osłabieniu po karach Szymona Koca oraz Wiktora Kawki. W ostatnich minutach rozegrał się Adam Laskowski rzucając bramki bądź wyrzucając kolejnych zawodników na 2 minutowe kary. 2 minuty do końca przewaga opolan zmalała jedynie do 11 bramek przewagi. Minute do końca o czas poprosił trener gospodarzy, lecz przygotowana akcja nie dała spodziewanych efektów, zaś goście zdarzyli jeszcze zdobyć swoją 30 bramkę.

Zepter KPR Legionowo: T. Szałkucki, C. Liljestrand, K. Zacharski, J. Brzeziński  , N. Maksymczuk , M. Kostro , M. Klapka 2 , F. Fąfara , D. Pawelec  1, S.Lewandowski 4, K. Bogudziński 1, K. Tylutki 1 , A. Laskowski 5, K. Ciok  4

Kary:  K. Tylutki 2”, F. Fąfara 4”,

Karne: 3/5

Corotop Gwardia Opole: J.Ałaj, A. Malcher ,F.Sosna , D. Jendryca 7, M.Milewski , M. Wojdan 5 , A. Widomski 6, W. Kawka 3, P. Zawadzki , M. Monczka , J. Wandzel 2 , P. Stempin 1, M. Hryniewicz 2, S. Koc, , A. Łangowski 4

Kary: A. Łangowski 2” , M. Milewski 2”, M. Hryniewicz 2”, J. Wandzel 2”, S. Koc 2”, W. Kawka 2”, M. Monczka 2”,